İTALYA TURU

SELANİK NAPOLİ ROMA FLORANSA PİSSA MİLANO VENEDİK LJUBJANA ZAGREP BELGRAD SOFYA

Arkadaşlarınızla Paylaşın

BÜYÜK  İTALYA  TURU

 

YUNANİSTAN-İTALYA-SLOVENYA-HIRVATİSTAN SIRBİSTAN- BULGARİSTAN

 

 
1.Gün: İstanbul - Kavala - Selanik
 

İstanbul ve Tekirdağ güzergahı üzerinden Keşan’ da bulunan İpsala Sınır kapısındaki işlemlerimizin ardından, Yunanistan’ a girişimizi gerçekleştiriyoruz. Yolda verilecek uygun kahvaltı ve ihtiyaç molalarıyla Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, Kavala güzergahında ilerleyerek, otoban üzerinde yapacağımız rahat bir yolculuğun ardından, Selanik‘ e ulaşıyoruz.

2.Gün: Selanik - Igoumenitsa

Selanik ‘de ilk olarak turumuza Osmanlı dönemi Hükümet Konağı , Aziz Dimitri Kilisesi Atatürk Evi, Hamidiye Hastanesi, Aristoteles Üniversitesi, Şadırvan ve kentin sembol yapısı Beyaz Kuleyi  görerek başlıyoruz. Büyük İskender Heykeli, Rotonda, Galerious ‘un Zafer Takı ve Bey Hamamını görerek Aristotales Meydanın’da öğle yemeği molamızı veriyoruz. Buradaki serbest zamanımızın ardından İtalya’nin Bari şehrine geçmek için keyifli bir feribot yolculuğuna başlamak üzere Yunanistan’ın İgoumenitsa limanına ulaşıyoruz. Gemi hareket saati 23:59 Adriyatik Denizi üzerinde konforlu bir feribot ile harika bir gece yolculuğu bizi bekliyor.

NOT:Gemi ile seyahatimiz 10 saat sürmektedir. Ats Pullman koltuk tercih ederseniz kişi başı 50 € dur.2 Kişilik kabinde kişi başı fiyatı 90 € dur .Talebiniz doğrultusunda gemiden müsaitlik alınacaktır.
 

3. Gün: Alberobello - Pompei - Napoli

Yunanistan –İtalya arasında Adriyatik denizini aşarak yapacağımız feribot yolculuğumuzu tamamlıyor ve sabah saatlerinde İtalya ‘nın liman kenti Bari’ye ulaşıyoruz. Bari’den hareketle yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzdan sonra Alberobello kasabasına ulaşıyoruz. Alberobello, İtalya'nın güneyindeki Puglia özerk bölgesindeki Bari metropolitan şehrinde yer alan küçük bir kasabadır. 10,735 nüfusu vardır ve benzersiz trulli yapılarıyla ünlüdür. Alberobello'daki Trulli, 1996'da UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak belirlenmiştir. Konik çatılı, harçsız örülmüş duvarları, beyaz ve gri renkleriyle Trulli evleri, Güney İtalya’nın en çok ilgi çeken yanlarından birisi. İlk izlenim olarak bizim Harran evlerine benzeyen Trulli evleri ilk kez 14. yüzyılda inşa edilmeye başlanmış. Yapımında harç kullanılmadan, üstü üste dizilen taşlarla oluşturulan bu evler, başlangıçta vergiden muaf olmak için amacıyla yapılmış. Buradaki ilginç yapıları gördükten sonra Pompei’e antik kentine doğru yola çıkıyoruz. 24 ağustos 1979 tarihinde Vezüv yanardağının iki gün süren faaliyeti sonucu volkanik kül ve cürufun altına gömülerek yok olan ve 1599 yılında tesadüfen yeniden keşfedilerek,yapılan kazılarla büyük  bir bölümü gün yüzüne çıkarılan ,günümüzde UNESCO Dünya miras listesi’nde olup  İtalya’nın en popüler turistik merkezlerinden olan antik kenti ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sırasında Odeon,Büyük Tiyatro , Lupanare (genel ev ) , Forum gibi yapıların yanı sıra kentin gelişmişliğine tanıklık eden ana bulvarlarını, su taşıma sistemlerini ve yüzyıllar boyunca lav altında kalmış ,taşlaşmış  insan figürlerini görüyoruz İtalya’nın egzotik liman kentlerinden Napoli’ye doğru yola çıkıyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra otelimize geçiyoruz.Konaklama Napoli Şehrindeki Otelimizde.

4. Gün: Roma - Göller – Outlet Center

Otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Napoli şehir turumuza başlıyoruz. Vezüv Yanardağının eteklerinden geçerek İtalya’nın Roma ve Milano ‘dan sonra üçüncü büyük şehri olan Napoli üzerinden ROMA yönünde ilerliyoruz. Roma’nın güneyinde ,şehir merkezine  1 saat mesafede ,volkanik göller bölgesinde ,Papa ‘nın yazlık malikanesinin bulunduğu Gandolfo Köyü’nde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından gideceğimiz Nemi Köyü, tarihi ve doğal güzellikleriyle meşhurdur. Sonrasında İtalya‘nın En büyük alışveriş merkezlerinden biri Castello Romano Outlet Center ‘da vereceğimiz alışveriş molasının ardından otelimize dönüş ve konaklama Roma Şehrindeki Otelimizde. 

5. Gün: Roma 

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra ,tam gün Roma programımız için otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak dünyanın en eski kentlerinden olan Roma’nın, en eski sembol yapılarından olan Kolezyum’u görmeye gidiyoruz. Kolezyum ,tarihte gladyatör dövüşlerinin yanı sıra pek çok halk gösterileri , taklit deniz savaşları ,hayvan avcılığı ,infazlar ,meşhur savaşların yeniden canlandırılması ve klasik mitolojiye dayanan dramalara sahne olmuştur. Antik dönemin en ünlü arenasının ardından , dünyadaki en ünlü çeşmelerden olan ve Aşk Çeşmesi olarak bilinen TREVİ ÇEŞME’sinden başlayarak  adını yanında bulunan ve 17.yüzyıldan beri varlığını sürdüren İspanya Büyükelçiliğinden alan İspanyol  Meydanında sonlandıracağımız bir yürüyüş  turu yapıyoruz. Kentin en ünlü marka mağaza , kafe ve pastanelerinin bulunduğu bölgede alışveriş ve yemek için serbest zaman veriyoruz.Şehrin kuzey kapısı önünde şekillenmiş olan merkezinde II.Ramses tarafından yaptırılmış bir Dikilitaş bulunan ,Antik Roma’nın en tarihi meydanlarından olan Popolo Meydanı’ndan hareketle Vatikan ‘a ulaşıyoruz. Seeland’dan sonra dünyanın en küçük ikinci devleti olarak bilinen , Katolik mezhebinin ruhani merkezinde,ilgili anlatımların ardından verilecek serbest zamanın yetmesi durumunda ,önünde her daim uzun kuyruklar olan Aziz Petrus Bazilikasını ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi takiben Cem Sultan ‘ın esir tutulduğu Castel Sant Angelo (Kutsal Melek Kalesini) de görerek ikinci bir yürüyüş turuna başlıyoruz.Antik Domitian Hipodromunun kalıntılarını görerek bugün onun yerinde bulunan ve merkezindeki Dört Nehir Çeşmesi (Fontanadei Quattro Fiumi) ile ünlü Novana Meydanı’nı ve ardından en sembol yapılarından olan Panteon’u ziyaret ediyoruz.İlk olarak Antik Roma’nın tüm tanıları için tapınak inşa edilen ,7.yy dan sonra kilise olarak ve modern İtalya ‘nın ilk kralı II.Vittoro Emanuele başta olmak üzere İtalyan tarihinin önemli şahsiyetlerinin mezarlarını barındırıan Panteon ziyaretimizin ardından gezinti ve akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz Konaklama Roma Şehrindeki  Otelimizde. 

6. Gün: Floransa - Montecatini            

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında ,Roma’dan ayrılıyor ve Floransa yönünde ilerliyoruz. İlk durağımız Orta İtalya’nın Toskana bölgesinde bulunan tarihi şehir merkezi UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınan ,sahip olduğu ortaçağ görüntüsünün yanı sıra Piaza del Campo Meydanı ve bu meydan etrafında geleneksel olarak her yıl şehir mahalleri arasında yapılan at yarışlarıyla (Palio) dünyaca ünlü Sieana olacaktır.Ortaçağ atmosferini yaşatan sokakları ve evlerinin yanı sıra 1348 yılından  günümüze ulaşan ve İtalya ‘nın en etkileyici kiliselerinden olan Sieana Katedrali (Duomodi Siena),San Giovanni Vaftizhanesini görerek başlıyoruz.Yine ortaçağdan günümüze ulaşan Belediye sarayı ve 102 m yüksekliği ile İtalya ‘nın ikinci büyüğü olan Mangia Kulesinin çevrelediği ve Avrupa’daki Ortaçağ Meydanları arasında en büyüklerinden olan Campo Meydanında (Piazza del campo) turumuzu tamamlayarak serbest zaman veriyoruz.SİENA ‘dan hareketle öğleden sonra saatlerinde bir dönem İtalya Krallığına da başkentlik yapmış olan İtalyan Rönesansının doğum yeri Leonardo da Vinci ve Michelagelo’yu yetiştiren ünlü yazar ve şair  Dante’nin yaşamış ve ilham almış olduğu ve Toskana bölgesinin başkenti olan FLORANSA ‘ya ulaşıyor ve yürüyüş turumuza başlıyoruz. Fransisken. mezhebininen önemli.kilisesi.Michelangelo ,Glaileo,  Dante ,Machiavelli  ,Foscolo, Gentile ,Rossini ve Marconi gibi en ünlü İtalyanların mezar yeri olması nedeniyle ‘İtalyan Şöhretleri Tağınağı olarak da bilinen Santa Croce Bazilikasını görüyoruz.Buradaki gezimizi Rönesans’ın ilk önemli mimarlık ürünlerinden sayılan kubbesiyle ünlü Florasa Katedraliyele (Cattedrale di Santa Maria del Fiore ) sonlandırıyoruz.Floransa vereceğimiz serbest zamanın ardından Montecatini bölgesine ulaşıyoruz. Konaklama Montecatini Şehrindeki Otelimizde.

 7. Gün: Montecatini - Pisa- Portofino - Milano 

Otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra  Montecetini’den ayrılıyor Milano yönünde  ilerliyoruz.İlk durağımız Şehrin katedrali çankulesi olarak inşa edilen eğikliği ile dünyaca ünlü Pisa Kulesi’nin bulunduğu PİSA şehrine gidiyoruz. Edindiği şöhret ile ,şehri ve ait olduğu kiliseyi bile gölgede bırakan kulenin yanı sıra ,Pisa Katedrali (Cattedrale di Pisa ),Anıt Mezarlık (Campo Santo ),San Giovanni Vaftizhanesi ve Mücizeler Meydanı’nda (Piazza dei miracoli) rehberimizin anlatımlarının ardından sebest zaman veriyoruz.Pisa’dan ayrılıyor ve İtalyan Riviearası boyunca kuzeye ilerliyoruz.Ligurya kıyılarının en karakteristik  sahil kasabalarından Rapallo ‘ya gidiyor ve bölge hakkında rehberimizden bilgilemdirmeleri dinleyip ,60 ‘lı yıllarında o harika şarkısına ilham veren Portofino ‘ya geçiyoruz.Resimsel yerde geçireceğimiz zamanın ardından Ceneviz (Cenova ) üzerinden ,Alpler ile İtalyanın omurgası olarak bilinen Apenin Dağları arasından ,İtalya’nın Roma’dan sonra ikinci büyük şehri olan Milano’ya ulaşıyoruz.Ülkenin otomotiv ,moda ve aynı zamanda  sanat ve lirik opera merkezi olarak bilinen şehirde yapacağımız yürüyüş turumuza 15.yy inia ettirilen Sforza Kale’sini görerek turumuza başlıyoruz.Leonardo Da Vinci Anıtı ve müzesini görüyoruz. Dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden olan ,en ünlü moda mağazalarına ev sahipliği yapan Vittorio Emanuele II Galeri’sini ziyaret ediyoruz.Kentin en merkezi neydanı Piazza Del Duomo’da Avrupa ‘nın dördüncü büyük katedrali olan Milano katedralini (Duomodi Milano ) görerek tamamlıyoruz. Konaklama Milano Şehrindeki Otelimizde. 

8. Gün: Milano - Venedik

Sabah kahvaltımızın ardın Milano’dan ayrılıyor ve ülkenin doğal güzellikleri ile en çok ilgi çeken yörelerinden olan COMO GÖLÜ’ne gidiyoruz. Kıyılarını İtalyan ve Dünya ünlülerinin villalarının süslediği ,ülkenin üçüncü büyük gölünde gezimizi tamamladıktan sonra İsviçre Alplerinin eteklerinde yer alan LUGANO ‘ya gidiyoruz. Adını ünlü Lugano gölünden alan bu şehrin tarihi binalarını restoranlarını görebileceğimiz bu gezimizde rehberimizden gerekli bilgilendirmeleri aldıktan sonra dünya çapında ün yapmış çikolatalarının tadına bakabilmek ünlü İsviçre çakılarından ve saatlerinden edinilmek üzere serbest zaman veriyoruz. Buradaki gezimizin ardından Venedik yönünde ilerliyoruz. Venedik şehir turumuza başlıyoruz. Grand Kanala bağlanan kırk beş adet kanal çevresinde kurulu kentte yapacağımız yürüyüş turumuzda İtalyan Krallığının kurucusu Vittorio Emanuele II anıtını, Hapishaneye giden mahkumların Venedik Manzarasını son kez görerek iç geçirdikleri rivayetinden adını alana Ahlar Köprüsü’nü (Ponte Dei Sospiri),Venedik Cumhuriyeti’nin siyasi merkezi olan Dükler Sarayı’nı (Palazzo Ducale ) İtalya’nın en büyüklerinden biri olan Aziz Marko Mili Kütüphanesi’ni (Biblioteca nazionale Marciana) görerek Venedik ‘in simgesi San makro Meydanı’na ulaşıyoruz. Bizans mimarisi sanatının en iyi bilinen örneklerinden biri olan ve içerdiği zengin Bizans mozaikleri nedeniyle ‘Altın Kilise ’olarak bilinen San Marko Bazilikası’nı da gördükten sonra turumuzu tamamlıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra gondol turumuzun ardından serbest zaman.Konaklama Venedik Şehrinde Otelimizde.

9. Gün:  Slovenya - Bled Gölü - Ljubljana - Zagrep

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Slovenya’nın  incisi Bled gölü’ne hareket ediyoruz. Burası Slav halkının Avrupa’da ilk yerleştiği yerlerden biri ,nitekim M.Ö 800 yılına dek uzanan bir geçmişi bulunuyor. Gölün ortasında bulunan Assumption of Mary Pilgrimage Kilisesi , Avrupadaki en eski ibadethanelerden biri sayılıyor.Bled aynı zamanda doğa yürüyüşleri ,harika mazalar ve farklı outdoor sporları gibi pek çok aktiviteyi  de bünyesinde barındıran bir yer. Bled gezimizi tamamladıktan sonra , Serbest öğle yemeği molası sonrasında bu güzel şehri arkamızda bırakarak Hırvatistan’nın başkenti Zagreb’e hareket ediyoruz.Konaklama Zagrep  Şehrinde  Otelimizde. 

10: Gün: Zagrep - Belgrad

Otelimizdeki kahvaltının ardından Avrupa devletleri arasından yeşil dokusu ile öne çıkmayı başaran Zagreb yoğun gürültülü şehir hayatından sıkılanlar için ideal bir destinasyon seçeneği oluşturuyor. Şehrin kalbi durumunda olan Ban Jelacic Meydanı (Ban Jelacic Square), 12. yüzyılda Hermann Bolle adındaki mimar tarafından tasarlanan Zagreb Katedrali, Gotik tarzda inşa edilmiş olan muazzam eserin ön kısmına bakıldığında, Meryem Ana ve melek sütunları göze çarpıyor. Şehir merkezine geldiğiniz zaman, Fransa’daki St. Urban Kilisesi‘nden ilham alınarak dizayn edilen bu katedraldi görülecek yerler arasındadır. Hırvatistan sınırları içerisinde vereceğimiz molalarla birlikte Avrupa’ya bir açılış kapısı olarak yüzyıllar boyu kullanılmış olan çok önemli bir şehre sahip olan Sırbistan’a akşam saatlerinde giriş yapıyor ve Belgrad’a ulaşıyoruz.Canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü ve Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuza başlıyoruz.Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü  Eski Saray ,Bin yıl anıtı Sava Nehri ‘nin Tuna ‘ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed’in  uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman’a nasip olduğu ,Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi ,Kale Meydanı ,Taş Meydan ,Askeri Müze ,Şehit Ali Paşa’nın Türbesi ,Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Konaklama Belgrad Şehrinde Otelimizde. 

11: Gün: Belgrad  - Sofya 

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Bulgaristan’a hareket ediyoruz. Bulgaristan’ın başkenti Sofya ‘yı geziyoruz. Doğu Avrupa’nın en önemli kentlerinden biri olarak hem kültürel hemde ticari anamda büyük potansiyeli barındırıyor.2500 yıllık bu güzel şehir ,yaklaşık 500 yıl boyunca Osmanlı idaresi altında kalmıştır.Bu sürede pek çok eserin kazandırıldığı kent ,tarihin daha erken dönemlerine ait pek çok zenginliğine sahip çıkıyor. St.Nedelya kilisesi ,Rotonda Kilisesi,Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski ,Katedrali. Başbakanl, Parlemento, Sofya Üniversitesi ,NDK Ulusal Kültür Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır.Gezimiz sonrasında konaklama Sofya Şehrinde Otelimizde. 

12: Gün: Sofya - İstanbul  

Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra  Sofya’yı terk ederek Plovdiv –Haskova  karayolu üzerinden ülkemize geri dönüş için yola çıkıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Edirne – Çorlu karayolu üzerinden gerekli molaları vererek İstanbul’a ulaşıyoruz.  

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Lüks otobüslerle ulaşım

*Otoban ,otopark ücretleri

*Check point vergileri                                     

*Otellerde oda kahvaltı konaklama

*Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

*Programda belirtilen turlar ve geziler

*Zorunlu seyahat sigortası

*Liman vergileri

*Venedik gezisi Vapuretto ücreti

*1 gece oda kahvaltı Napoli konaklama

*2 gece oda kahvaltı Roma konaklama

*1 gece oda kahvaltı Montecatini konaklama

*1 gece oda kahvaltı Milano konaklama

*1 gece oda kahvaltı Venedik konaklama

*1 gece oda kahvaltı Zagrep konaklama

*1 gece oda kahvaltı  Belgrad konaklam

*1 gece oda kahvaltı Sofya konaklama

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Vize ücreti 150 €

*Yurt dışı çıkış harcı 150 tl

*Tüm öğle ve Akşam yemekleri

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

*Gemide alınan sabah kahvaltısı 

*İsteğe bağlı Portofino –Tekne ücreti 35 €

*steğe bağlı İsviçre - Lugano 35€

*65 yaş üstü sigorta prim farkı

*Gemi  Ats pulman koltuk ücreti 50 €

*Gemi Kabin ücreti kişi başı 90 €

 

SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ
(Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)

İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ: Tura Çıkış  Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 350 TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 500 TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir. 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

 GENEL ŞARTLAR

 • Bu tur için yolcularımızın SCHENGEN VİZESİ almaları gerekmektedir. Vize başvurusu için tur bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport ile acentamızdan temin edebileceğiniz, vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir. Yeşil pasaport ve TC. dışında herhanbir ülke pasaport sahipleri için vize uygulaması olup olmadığını lütfen ilgili konsolosluk veya bakanlıklardan teyit ediniz. Vizeler seyahat başlangıcından önce Türkiye’deki ilgili konsolosluklardan alınmak zorundadır. Giriş yapılan ülkenin sınır kapılarında vize alınamaz. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir, Tatilhayalin Turizm Seyahat Acentası hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemez.
 • T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir, Tatilhayalin Turizm Seyahat Acentası hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemez.
 • Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • Tatilhayalin Turizm Seyahat Acentası Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Tatilhayalin Turizm Seyahat Acentası hiç bir sorumluluğu yoktur. Tatilhayalin Turizm Seyahat Acentası sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Tatilhayalin Turizm Seyahat Acentası herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 • Vizesine kendi başvurusunu yapacak yolcularımızın ihtiyaç duyduğu belgelerin (otel konfirmesi, uçak bileti vs.) temini normal şartlarda 1 iş günü sürmektedir. Misafirlerimizin bu süreyi göz önünde tutarak randevu tarihlerini ve saatlerini ayarlaması gerekmektedir. Aksi halde olası aksaklıklardan Tatilhayalin Turizm Seyahat Acentası sorumlu değildir.
 • Misafirin rezervasyonunu iptal ettirmesi ve/veya ilgili tura dahil olmaması/olamaması durumunda vize ücreti ve hizmet bedeli iadesi yapılmaz. Misafir, vizesini ve vize hizmetini Tatilhayalin Turizm Seyahat Acentası Vize departmanı aracılığı ile aldıysa ve bu vize hizmeti gezi sözleşmesinde ek hizmet olarak belirtilmişse, Tatilhayalin Turizm Seyahat Acentası ilgili turu yetersiz katılım veya başka bir sebeple iptal ederse, misafirin vizesini vize bitiş tarihinden en geç 1 hafta içerisinde vizesini kullanmadığını pasaportu ile ibraz ettikten sonra, vize için konsolosluklara ödenen harç ve benzeri tutarlar haricinde kalan tutarı iade alabilir. Misafir vizesini kendi imkanlarıyla ve/veya farklı bir vize aracılık firmasının yardımı ile aldıysa ve Tatilhayalin Turizm Seyahat Acentası ilgili turu yetersiz katılım veya başka bir sebeple iptal ederse, misafire herhangi bir iade yapılmaz.
 • Tatilhayalin Turizm Seyahat Acentası; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Tatilhayalin Turizm Seyahat Acentası, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Havayolundan veya misafirden kaynaklı olarak, yurt içi iç hat uçuşlarını/bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık ve/veya doğabilecek problemlerden Tatilhayalin Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.
 • Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve YOLCU SAAT DEĞİŞİKLİĞİ RİSKİNİ KABUL EDEREK TURU SATIN ALMIŞTIR.
 • Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir.
 • 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. 3 kişilik odalarda 3 ayrı yatak garantisi verilememekte olup, otel(ler)de buna uygun oda olması durumunda, müsaitliğe göre, otel tarafından blokaj yapılmaktadır.
 • Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
 • Otellerde sunulan continental kahvaltıdır, Türk kahvaltısı değildir. continental kahvaltı; tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır.
 • Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Rezervasyon/kayıt esnasında, seyahat edilecek pasaportta geçen isim-soyisim, doğum tarihi, pasaport numarasının bildirilmesi ve sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedelleri misafirin sorumluluğundadır.
 • Misafirlerimizin Tatilhayalin Turizm Seyahat Acentası 'ndan temin etsin ya da etmesin, muhakkak tur tarihinden bir gün önce başlayan ve tur tarihinden bir gün sonrası sona eren bir yurtdışı seyahat ve sağlık sigortasının olması ve ilgili sigorta poliçesini yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından para cezaları verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.
 • Ülkeler arası diplomatik ilişkilerden kaynaklı olmak üzere, bazı ülkelere giriş-çıkış yapılmış olması başka bir/birden fazla ülke açısından vize alınamaması ya da sınır kapısından girilememesi durumunu sonuçlayabilmekte olup bu durum, Tatilhayalin Turizm Seyahat Acentası hakimiyet alanında olmadığından bu gibi bir durumda Tatilhayalin Turizm Seyahat Acentası ‘ın sorumluluğu bulunmadığı tarafların kabulündedir.
 • Ziyaretin gruba ekonomi ve süre faydası sağlaması amacı ile yol güzergahı üzerinde yapılan turlara, katılmak istemeyen misafirlerimiz, yakın bir tesiste ekstra gezi bitene kadar grubu beklemeyi kabul eder. Gezi bitiminde otobüsümüz bu misafirlerimizi alacak ve gezimiz devam edecektir.
 • Panoramik şehir turları şehirlerin tanıtımı için düzenlenen gezilerdir. Şehir turları ve ekstra geziler, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Bu durumda Tatilhayalin Turizm Seyahat Acentası, olabilecek en uygun alternatifi siz değerli misafirlerimize sunmakla yükümlüdür. Ekstra turlar minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde ekstra turlar yapılamayabilir ya da fiyat değişikliği olabilir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Tatilhayalin Turizm Seyahat Acentası   sorumlu tutulamaz.
 • Programlarımızdaki uçak yerleri grup yeri olup, gidiş-dönüş tek bilet olarak düzenlenmektedir. Gidiş uçuşunun kaçırılması ve/veya kullanılmaması durumunda, dönüş uçuşu da otomatik olarak yanabilir. İlgili durumda havayolu firmasının kuralları geçerlidir.
 • Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında/ekranlarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir. Böyle bir durumdan veya kişisel sebeplerden uçuşun kaçırılması durumunda, misafirin yeni biletini (bir önceki maddeye göre, eğer gerekirse gidiş-dönüş bilet olarak) kendisinin ödeyerek temin etmesi gerekmektedir. Ayrıca, grubun gidişini kaçırmış olmasından ötürü ilk günkü programı kısmen ya da tamamen kaçırabilir; bu durumda sorumluluk misafire aittir. Bununla birlikte, gruptan farklı bir uçuşla ilgili şehre/ülkeye gidilmesi durumunda, alan-şehir ya da alan-otel transferi misafirin sorumluluğundadır.
 • Tatilhayalin Turizm Seyahat Acentası bazı programlarında misafirlerine sunduğu Ücretsiz Lounge hizmetleri havayolunun sorumluluğundadır. Lounge girişleri boarding card ve Tatilhayalin Turizm Seyahat Acentası  voucheri ile yapılmaktadır. Belgelerin eksik olası durumunda Havayolu bu hizmetten misafirleri kısmı yada hiçbir şekilde yararlandırmama hakkını saklı tutar.
 • Uçak biletlerini milleri ile upgrade ettirmek isteyen misafirlerimiz, ancak biletleri kesildikten sonra ilgili havayolu firmasının ilgili uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Programlarımızdaki uçak yerleri grup sınıfından olduğundan, istenen bileti müsaitlik olması durumunda upgrade ettirmeden önce, havayolu firmasının belirteceği tutarda farkın ödenip; biletin grup sınıfından upgrade edilebilecek ekonomi sınıfına geçirilmesi gerekebilir. Bu durumda oluşacak fiyat farkı misafirin sorumluluğundadır. Programlarımızdaki grup biletleri, turun hareketinden birkaç gün önce kesilir. 
 • Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, hattınızın yurtdışı aramalarına/aranmalarına açık olup olmadığını, GSM operatörü firmanızdan kontrol etmeniz gerekmektedir. 
 • Seyahatiniz süresince kullandığınız ulaşım araçlarından ve konakladığınız otellerden kısa süreli ya da tamamen ayrılırken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. 
 • Tatilhayalin Turizm Seyahat Acentası , mücbir sebepler oluştuğu veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve/veya uçulacak olan havayolu firmasını değiştirebilir.
 • Tatilhayalin Turizm Seyahat Acentası , kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Tatilhayalin Turizm Seyahat Acentası sorumlu değildir.
 • 18 yaşından küçük çocuklar annesi ile seyahat ediyorsa babasından, babası ile seyahat ediyorsa annesinden, üçüncü bir kişi ile seyahat ediyorsa hem annesinden, hem babasından muvafakatname almak zorundadır. Muvafakatname olmaması sebebi ile uçuşun gerçekleşmemesi durumunda Tatilhayalin Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.
 • Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

 

OTOBÜSLER

MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, , MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15" LCD monitör.

MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı 

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı. 

 

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.  

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

 

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Lüks otobüslerle ulaşım

*Otoban ,otopark ücretleri

*Check point vergileri                                     

*Otellerde oda kahvaltı konaklama

*Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

*Programda belirtilen turlar ve geziler

*Zorunlu seyahat sigortası

*Liman vergileri

*Venedik gezisi Vapuretto ücreti

*1  gece oda kahvaltı Napoli konaklama

*2 gece oda kahvaltı Roma konaklama

*1 gece oda kahvaltı Montecatini konaklama

*1 gece oda kahvaltı Milano konaklama

*1 gece oda kahvaltı Venedik konaklama

*1 gece oda kahvaltı Zagrep konaklama

*1 gece oda kahvaltı  Belgrad konaklam

*1 gece oda kahvaltı Sofya konaklama


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Vize ücreti 130 €

*Yurt dışı çıkış harcı 150 tl

*Tüm öğle ve Akşam yemekleri

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

*Gemide alınan sabah kahvaltısı 

*İsteğe bağlı Portofino –Tekne ücreti 25 €

*steğe bağlı İsviçre - Lugano 25€

*65 yaş üstü sigorta prim farkı

*Gemi  Ats pulman koltuk ücreti   50 €

*Gemi Kabin ücreti kişi başı 90 €


TUR GENEL TANIMI

Gezilecek Yerler:

SELANİK NAPOLİ ROMA FLORANSA PİSSA MİLANO VENEDİK LJUBJANA ZAGREP BELGRAD SOFYA

Geceleme: 12 Gece 13 Gün
Konaklama: ODA KAHVALTI
999.00 €'den itibaren

Tarih Seçiniz

Yardımamı İhtiyacınız Var?

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizimle Paylaşın.

0850 303 88 28

0530 373 88 28

info@tatilhayalin.com

+90 850 303 88 28

0530 373 88 28

info@tatilhayalin.com

 
© 2018 tatilhayalin.com
Reserve Online Rezervasyon Yazılımları, Online Tur ve Hotel Satış Sistemleri